Jdi na obsah Jdi na menu
 


Propozice - Ždírecký triangl - Cyklistická 24 hodinovka 2008

Zveme Vás na již tradiční setkání cyklistických nadšenců, kde se zároveň uskuteční 24hodinový výlet na bicyklech. Je to tentokráte o něco slavnostnější, neboť je tomu přesně 80 let, kdy se na známém okruhu ve Ždírci n. D. konaly první cyklistické závody.
A ještě jedna perlička – první motocyklové závody na okruhu v České republice proběhly také zde. Proto neváhejte a pojeďte s námi dál šířit slávu ždírecké cyklistiky!

Místo konání:
Ždírec nad Doubravou, Chrudimská ulice, tělocvična základní školy
Pořadatelé: Klub přátel cyklistiky Ždírec nad Doubravou
Kontakt na pořadatele:
Jiří Fidler, mobil 724 100 429
Luboš Plíhal, mobil 723 199 204

Datum konání:
Start: 28.6.2008 9:00 u tělocvičny ve Ždírci nad Doubravou, Chrudimská ulice
Cíl: 29.6.2008 9:00 na stejném místě

Kategorie:
Kola všeho druhu bez omezení, jezdci od 18 let, jednotlivci, dvojice.

Hodnocení: Cílem je ujet co nejvíce kilometrů. Jednotlivci budou hodnoceni podle počtu ujetých kilometrů, dvojice součtem ujetých kilometrů.
Startovné: žádné

Přihlášky:
Na tel. čísla uvedená dole do 15.6.2008, či v den startu do 8:30 hod (bez nároku na suvenýr)

Vyhlášení výsledků:
29.6.2008 informativně ihned po dojezdu, slavnostní vyhlášení bude v podvečer v zatím blíže neurčené restauraci poblíž Ždírce

Ceny:
podle možností, spíše symbolické

Trasa:
Ždírec, Vojnův Městec, Radostín, Račín, Vepřová, Nové Ransko, Ždírec, délka okruhu 34 km, převýšení 130m. V noci kroužíme po ždíreckém trianglu (okruh 1,8 km, převýšení cca 10m, noční okruh je osvětlen). Denní okruh se jede v čase 9.00-21:00, potom nastupujeme na známý ždírecký triangl. Stravu a nocleh si zajišťuje každý sám – el. vařič, varná konvice a mikrovlnka bude k dispozici. Je možnost využít sprchy a nocleh v areálu tělocvičny.
Jede se za plného silničního provozu, každý jede na svoje nebezpečí a je povinen používat ochranou přilbu a v noci předepsané osvětlení. Doporučujeme použít reflexní vestu. Pořadatelé neručí za škody vzniklé účastníkům ani jimi způsobené. Nejde o závod, ale o setkání, kde je hlavní být u toho a zkusit si, čeho jste schopni.